هیترهای تابشی

img

هیترهای تابشی

هیتر تابشی برای گرمایش فضاهای صنعتی از قبیل گلخانه ها، دامداری و مرغداری یکی از ملزومات مهم و پرکاربرد به شمار می رود. گرمايش تابشی فرايندی است كه در آن انرژي به شكل امواج الكترومغناطيس از سطح يك جسم به سطح جسم ديگری كه دمای کمتری دارد منتقل می شود. سیستم های سنتی گلخانه که در گذشته به روش همرفتی استفاده می شدند، به دلیل مصرف بالای انرژی و نبود قابلیت اطمینان بالا در فصول سرد سال عملکرد جالب توجهی نداشتند. لذا با توجه به رویکرد نهادهای دولتی در زمینه اصلاح  الگوی مصرف، کاهش مصرف سوخت و ارائه طرح های تشویقی، زمینه لازم بود که در سیستم های گرمایش گلخانه تغییراتی اعمال شود . از این رو سیستم های گرمایش تابشی که مبنای عملکرد آنها براساس تابش می باشد مورد توجه گلخانه داران قرار گرفت.

متداولترین سیستم مورد استفاده جهت گرمایش سالن های صنعتی اعم از گلخانه ها، مرغداری و دامداری سیستم های گرمایشی تابش موضعی می باشد. گرماسان با ارائه متنوع ترین محصولات در این زمینه امکان طراحی صحیح و کم هزینه تر سیستم گرمایشی را فراهم آورده است. مدل های MR-L با اندازه و توان های مختلف طبق جداول مشخصات فنی زیر برای گرمایش سالن های مرتفع صنعتی مناسب می باشند.

به طور کلی سیستم گرمایش تابشی از مشعل، لوله تابشی، منعکس کننده و یک فن مکنده تشکیل شده است. مشعل نسبت هوا با گاز (مایع یا شهري) را در لوله تابشی به صورت احتراق کامل می سوزاند و باعث بالا رفتن دماي لوله می گردد. فن مکنده، جهت احتراق را به سمت انتهاي لوله هدایت می نماید و منعکس کننده انرژي تابشی لوله را به سمت پایین هدایت و بدین طریق گرمایش لازم را تامین می نماید. این دستگاه ها با استفاده از بست هاي ویژه سیستم گرمایش تابشی از زیر سقف سالن نصب می گردند.  • نظرات (0)
چیزی یافت نشد!

نظر خود را بنویسید.

برای ارسال نظر باید در سایت عضو شوید. ورود